Dane kontaktowe
Kasia Jamróz
Dane do faktury:
Wariant S Katarzyna Jamróz
ul. Gubałówka 200;
34-500 Zakopane
NIP: 6462470163
Częste pytania
Góry nie mają dla mnie granic! Jedyne bariery stanowią ramy, w jakie ujęte są poszczególne programy trekkingów, wypraw górskich, szkoleń czy innych form zorganizowanego spędzania czasu w górach. Prowadzę trekkingi i wyprawy górskie najchętniej w Alpach (sezon wakacyjny: lipiec, sierpień, wrzesień), w Himalajach (wiosna i jesień) a także w Ameryce Południowej, w Patagonii (grudzień, luty, marzec). W kalendarzu mam także Afrykę - i tę północną z Atlasem Wysokim (marzec - czerwiec i wrzesień), i tę równikową - Kilimandżaro (luty i wrzesień).
Terminy oraz programy poszczególnych wyjazdów można znaleźć na stronach biur podróży,z którymi współpracuję.
Jeśli masz jakieś indywidualne osobiste marzenia górskie, po prostu napisz. (formularz kontaktowy).
Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych.
Organizatorem niemal większości wyjazdów, które prowadzę, są profesjonalne biura podróży, biura aktywności górskiej czy touroperatorzy. Każdy z tych podmiotów działa legalnie na podstawie ustawy o usługach turystycznych. Informacje szczegółowe można znaleźć na stronach poszczególnych biur. Znaleźć można tam także dokładne programy trekkingów górskich w Europie i poza nią, wędrówek po polskich górach, szkoleń górskich, czy innych krótkich form spędzania czasu w górach.
rekkingi górskie są jedną z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych form wędrowania po górach i poznawania ich. Dlatego dedykowane są niemal wszystkim górskim turystom
Przy każdym z programów można znaleźć informację o czasie trwania całego wyjazdu, poszczególnych dni (odcinków górskich), przewyższeniu, najwyższych punktach na trasie oraz innych trudnościach technicznych, takich jak np. duża ekspozycja czy wymagane umiejętności sprawnego poruszania się w terenie skalnym (np. trudności Tatr Wysokich). Przy niektórych wyjazdach podana jest także informacja o potrzebie posługiwania się jakimś dodatkowym sprzętem (raki, czekan).
Inną kategorią są wyjazdy - wyprawy górskie, na poszczególne szczyty, takie jak Elbrus, Monte Rosa, Kilimandżaro, Island Peak. Te trasy są dość trudne i wymagają dodatkowych przygotowań w zakresie kondycji, wydolności oddechowej czy też predyspozycji do dobrej aklimatyzacji. Na takie wyjazdy odbywa się kwalifikacja poprzez rozmowę bezpośrednio z organizatorem.
Każdy program trekkingu górskiego jest specyficzny. Należy dobrze zapoznać się z formą wędrowania: czy chodzimy na lekko z małym plecakiem, czy zabieramy ze sobą sprzęt biwakowy?Od tego zależy wielkość plecaka oraz to, co trzeba ze sobą na taki wyjazd górski zabrać. Zdecydowana większość moich wyjazdów oparta jest na całodziennych trasach. W Himalajach na przykład towarzyszą nam porterzy, czyli tragarze, którzy noszą nasz bagaż zasadniczy (ubrania na zmianę, kosmetyczkę, buty na zmianę, inne) a my tylko chodzimy z małym plecakiem ok. 25 l z niezbędnym minimum (np. kurtka przeciwdeszczowa, apteczka, picie, batoniki, czołówka, aparat fotograficzny etc.).
Wyjazdy w Alpy, które prowadzę, oparte są na noclegach w pensjonatach lub hotelach, z których i do których dziennie wracamy. Tutaj także obowiązuje mały plecak na cały dzień.
Wyprawy w wyższe góry rządzą się nieco innymi prawami i tam najczęściej trzeba zabrać swój cały bagaż na placach, np. na Acconcaguę, Kazbek. Wyjątkiem są takie wyjścia jak Island Peak, Elbrus, Monte Rosa, Gran Paradiso, Grossglockner, Zugspitze. Na alpejskich turach wysokogórskich podjeżdżamy maksymalnie kolejkami górskimi (tam gdzie jest taka możliwość) i śpimy w wysoko położonych schroniskach (Monte Rosa, Elbrus). Tutaj wszystko jest zorganizowane przez lokalne agencje. W górach wyższych mamy do pomocy porterów (Himalaje, Kilimandżaro).
Z racji ograniczeń w zakresie przemieszczania się poza granice kraju proponuję ciekawe i nietuzinkowe wyjazdy po górach w Polsce. W okresie zimowym górskie podróże łączę z możliwością nauki lub doskonalenia jazdy na nartach (skitury, biegówki). Wiosną i latem narty zamieniam na rower. Poznawanie górskich krajobrazów z powodzeniem można połączyć ze sportową aktywnością na dwóch kółkach. Dzięki temu górskie ścieżki przeplatają się z lokalnymi zabytkami czy odległą magiczną jadłodajnią.
Więcej informacji o oferowanych usługach znajdziesz tutaj Wędrówki po polskich górach